Alle nieuws
  • Waarom microkredieten

Een blog over kerstpakketten? Waarom NU?

Door Helen Albada op 13 juni 2019

Steun een goed doel via het kerstpakket. Zo biedt Wakibi organisaties een kerstcadeaubon van 25 euro, waarmee een microkrediet wordt verstrekt aan kansarmen in ontwikkelingslanden.

We zijn nog aan het bijkomen van de paaseitjes, maar bij veel bedrijven zijn de voorbereidingen voor kerstpakketten al in volle gang! Wist je dat een werkgever gemiddeld € 47 euro* aan een kerstpakket besteedt? Terwijl veel Nederlanders welvarend genoeg zijn te kunnen kopen wat ze lekker vinden, krijgen ze met kerst een doos vol spullen die ze zelf misschien wel nooit zouden aanschaffen. Hoe mooi zou het zijn als je de kaas, wijn en noten kan inwisselen voor een cadeau waar jij niet alleen zelf iets aan hebt, maar ook iemand die het heel hard nodig heeft.

Gelukkig geven steeds meer bedrijven hun medewerkers de laatste jaren de mogelijkheid meer te doen met hun kerstpakket. In het kader van maatschappelijk betrokken ondernemen wordt het steunen van goede doelen via het kerstpakket steeds populairder. Ook Wakibi biedt organisaties en hun medewerkers een innovatief alternatief. Vanaf dit jaar is het mogelijk een speciale Wakibi-kerstcadeaubon van 25 euro voor jouw collega’s of relaties te bestellen, waarmee een microkrediet kan worden verstrekt aan een van onze initiatiefrijke ondernemers in een ontwikkelingsland. Eenmaal geïnvesteerd ontvangt de kredietverstrekker updates over de voortgang en terugbetaling van de lening.
 

Zelf kiezen in wie je investeert

Ontvangers kiezen zélf aan welke ondernemer in een ontwikkelingsland ze hun geld lenen. 100% van het geld gaat naar het gekozen project. Wakibi kent een terugbetalingspercentage van maar liefst 98,4%! Kies er vervolgens voor om het bedrag teruggestort te krijgen op de bankrekening, of investeer het geld in een nieuw project. Met de Wakibi-kerstcadeaubon steunen bedrijven dus een goed doel, zónder dat dit ten koste gaat van de bestedingsvrijheid van hun medewerkers en relaties.
 

Wijn, kaas, bonbons en noten, of…?

Ooit had het kerstpakket een duidelijke functie: de boer gaf zijn knechten en meiden voor kerst een doos met eten mee, zodat zij de koude wintermaanden konden doorkomen. Nog steeds zijn etenswaren de meest verkochte kerstpakket-producten. Gelukkig stappen langzaamaan steeds meer bedrijven ervanaf. Mocht deze traditie toch nog diep zitten, kan er naast de Wakibi-kerstcadeaubon van € 25 nog € 22 worden besteed aan een mooie fles wijn en een lekker kaasje. Win-win, toch?

*Bron: Financieel Dagblad
 


 

Misschien interesseert dit je ook?

  • Waarom microkredieten
  • Women Empowerment fonds
  • socialimpact

Internationale Vrouwendag 8 maart: financiële onafhankelijkheid voor vrouwen wereldwijd

Op 8 maart is het Internationale Vrouwendag, het moment waarop wereldwijd aandacht wordt gevraagd voor de positie van de vrouw. Dit jaar is het thema in Nederland #NietMijnRecht, waarbij de focus ligt op de belofte van gelijke rechten voor mannen en vrouwen. In dit artikel blikken we terug op vrouwenemancipatie in Nederland en de belangrijke rol die toegang tot het financieringssysteem daarin heeft gespeeld, én welke stappen er wereldwijd met jouw hulp nog gezet kunnen worden.

Lees verder
  • Impact van microkrediet
  • Waarom microkredieten

Lessen uit Nairobi: Hoe toegang tot financiering een groot verschil maakt

Het verhaal van Lucy is weer eens een reminder hoe ongelofelijk belangrijk toegang tot financiering is. Het is niet alleen een financiële transactie; het staat voor het bieden van mogelijkheden en de kans voor iedereen om een mooie toekomst voor zichzelf en degenen om hen heen te realiseren. Laten we mensen die dat steuntje in de rug nodig hebben blijven helpen. De wereld wordt er een stuk mooier van.

Lees verder
  • Impact van microkrediet
  • Waarom microkredieten

Van meloenen naar mogelijkheden: het verhaal van Lorena

Dat een microkrediet een leven totaal kan veranderen, blijkt ook weer uit het verhaal van Lorena. Een vluchteling uit Nicaragua die door een kleine lening een prachtig leven heeft opgebouwd voor zichzelf en haar gezin. Wat begon met de verkoop van meloenen is nu uitgegroeid tot een florerende winkel. Dat komt ook de gemeenschap in haar nieuwe thuisland Costa Rica ten goede komt. Een inspirerend verhaal!

Lees verder

Zet vandaag iets goeds in gang

Met een kleine lening vanaf €25.